fbpx
More Bananas Zostań naszym klientem

Spójność na Instagramie. Jak sprawić, żeby profil wizualnie przyciągał?

2 sierpnia 2019 | Tagi: , ,

Jedna na trzy wizyty na naszym profilu na Instagramie to osoby, które nie są naszymi obserwującymi. Jak je zachęcić do tego, by zostały u nas na dłużej? Niewątpliwie spójnością naszego profilu, która wizualnie przyciąga. Pokażę Ci, w jaki sposób możesz ją stworzyć oraz zachować na dłużej.

Filtry

Najłatwiejszy sposób na wizualną spójność feedu. Można do tego używać osobnych aplikacji do obróbki zdjęć np. Lightrooma czy Vsco lub skorzystać z Instagramowych możliwości, które na podstawowym etapie w zupełności wystarczą. Inne proste sposoby to stworzenie bądź kupienie gotowych presetów jakie np. oferują Instafiltry.pl z wybranym filtrem, który następnie nakładamy na nasze fotografie przed publikacją na Instagramie.

Profile, którymi warto się zainspirować?
@viva_a_viva – Karolina Wójcik, czyli autorka tego profilu, wiele razy mówiła o tym, że sama stworzyła własny filtr w formie presetu, który nakłada na każde zdjęcie przed jego publikacją na swoim koncie. Taki zabieg pozwala jej na stworzeniu spójności w odcieniach pastelowego różu i beżu.

@morebananas.pl – każde zdjęcie na profilu edytujemy w oparciu o Instagramowy filtr Valencia, który ma w sobie żółte podtony, przez co idealnie wpisuje się w naszą żółtą identyfikację graficzną.

Ramki

Ramki ułatwiają zachowanie spójności, dzięki białej przestrzeni, która otacza fotografie. Profil zyskuje wtedy więcej światła, a zdjęcia wydają się bardziej jednolite. Ramki można stworzyć w takich programach jak Vsco czy Snapseed. Mogą mieć one zarówno format kwadratu, jak i coraz bardziej popularnego prostokąta. Uwaga! Przy takim zabiegu musicie liczyć się z tym, że Wasze fotografie będą dużo mniejsze niż przy normalnych postach, gdyż ramki “pochłoną” sporo miejsca.

Profile, którymi warto się zainspirować?
@makelifeeasier – Kasia Tusk była jedną z pierwszych influencerek, która zaczęła publikować posty w ramkach. Jej profil stał się przez to bardziej przejrzysty i jasny.

@nakielny.kawiarnia – spójność na profilu kawiarni udało się nam stworzyć dwa lata temu za pomocą białych kwadratowych ramek, dzięki czemu produkty stały jeszcze bardziej wyeksponowane.

Układ

Dobrym i prostym pomysłem na stworzenie spójności jest konsekwencja w dodawaniu cyklicznych postów, które są do siebie podobne wizualnie. Może to być np. cytat, repost czy kolorowe plansze pojawiające się np. co 5 postów. Chętnie z takiego zabiegu korzystają różne marki, szczególnie z branży beauty. Jeżeli szukasz inspiracji do tworzenia różnych cyklicznych postów, koniecznie poczytaj o najnowszych trendach w fotografii na Instagramie.

Profile, którymi warto się zainspirować?
@kosmetykianwen – spójność udało się nam stworzyć za pomocą cykli postów produktowych na białym tle oraz repostów od fanów, gdzie pokazaliśmy czynnik ludzki prezentujący realny wpływ kosmetyków na włosy.

@art_restauracja – restauracja publikuje cyklicznie zdjęcia potraw pod różnym kątem, czyli z przodu oraz co parę postów z góry. Dodatkowo spójność tworzą reposty od szefów kuchni w tej restauracji.

Akcent

Główna koncepcja feedu oparta jest na kładzeniu nacisku na wyróżniający zdjęcia element, który kolorystycznie spaja całość. W praktyce mogą to być użyte jasne filtry, gdzie tylko jeden lub kilka akcentów jest nasycone kolorystycznie bądź tworzenie zdjęć z pojawiającym się co jakiś czas elementami w jednym kolorze np. kwiatami czy dodatkami.

Profile, którymi warto się zainspirować?
@poems.wonderland – na profilu, gdzie dominują jasne tony, autorka kładzie nacisk na akcenty w kolorze błękitnym czy różowym. Całość, dzięki takiemu zabiegowi, wygląda spójnie, a wzrok przykuwają kolorystycznie nasycone elementy w postach.

@hania.com.pl – w profilu Hani dominuje soczysty róż i pastelowy błękit, które znajdują się w jej ubiorze czy dodatkach np. w postaci kwiatów.

Kompozycja

To jedna z trudniejszych opcji, gdyż kolejne dodawane posty muszą łączyć się z pozostałymi za pomocą rozdzielonych elementów czy kolorów. Efekt jest bardzo wymagający, ale wizualnie świetnie się prezentuje i wyróżnia profil spośród innych. Przydatne w tworzeniu takich profil może być aplikacja Unum, gdzie można poukładać sobie wszystkie posty w siatce i sprawdzić w ten sposób czy całość ze sobą pasuje.

Profile, którymi warto się zainspirować?
@lodowa.wyspa – spójność udało się nam zdobyć, dzięki kolorystyce oraz “pociętym” elementom roślin, owoców i zwierząt umieszczanymi w postach. Łączą się one w jedną całość zarówno w poziomie, jak i częściowo w pionie.

@instacademy_ – całość oparta jest na siatce postów, gdzie oprócz fotografii znajdują się także plansze z treścią. Każdy z nich może istnieć samodzielnie i jest dobrze “pocięty”. Posty publikowane są od razu w trzech sekcjach, żeby zachować spójność na profilu.

Niestandardowa forma

Posty opublikowane na Instagramie widoczne są w postaci kwadratów lub prostokątów, dlatego by wyróżnić swój profil spośród konkurencji – można wykorzystać dużą ilość białej przestrzeni i stworzyć “nowe” formaty postów. To, jak będą one wyglądać – zależy jedynie od Twojej wyobraźni.

Profile, którymi warto się zainspirować?
@lody.everybody – na tym profilu wprowadziliśmy innowację w formacie postów za pomocą kółek na białym tle, co wpisywało się dodatkowo w identyfikację graficzną marki.

@hyemi.jeong – marka tworzy swoją spójność w oparciu o posty na całym białym tle, co w konsekwencji daje efekt zawieszonych przedmiotów na profilu i nowego formatu postów.

Mam nadzieję, że zainspirowałam Cię do tego, żeby stworzyć spójność także na swoim profilu. Jeżeli wprowadzisz na nim zmiany – koniecznie pochwal się do niego linkiem w komentarzach. 🙂

INNE ARTYKUŁY W KATEGORII: Inspiracje

Jak sprawdzić statystyki na TikToku?

25 czerwca 2020 Trendy w SM

Instagramowy słownik – skróty, hasztagi i pojęcia, któr...

10 czerwca 2020 Inspiracje

Praca zdalna na wyższym levelu, czyli Miro App

29 maja 2020 Inspiracje

Autentyczność na wagę złota w influencer marketingu

13 maja 2020 Inspiracje

Bezpłatne bazy zdjęć. 21 darmowych stocków

06 maja 2020 Inspiracje

Współpraca z klientem w maseczce, czyli marketing w czasie zara...

25 kwietnia 2020 Trendy w SM

5 kroków do lepszego profilu na Trip Advisorze

25 marca 2020 Inspiracje

Bezpieczeństwo na Instagramie. Jak zabezpieczyć konto przed kra...

19 lutego 2020 Instagram

Fenomen TikToka: czy warto na nim zaistnieć?

12 lutego 2020 Trendy w SM

Tik, tok, tik, tok… Czy Instagram wprowadzi na stałe format Re...

05 lutego 2020 Trendy w SM

6 porad dla dbających o poprawną pisownię

22 stycznia 2020 Inspiracje

Kalendarz Social Media Managera

30 grudnia 2019 Facebook

Podsumowanie roku 2019: marketing

20 grudnia 2019 Inspiracje

Darmowe wydarzenia marketingowe w Krakowie

20 września 2019 Inspiracje

7 trików na Instagramie, których prawdopodobnie nie znasz

19 lipca 2019 Inspiracje

Jakie zdjęcia umieszczać na Instagramie? Trendy, którymi może...

08 maja 2019 Inspiracje

Wiata przystankowa ma potencjał… marketingowy!

20 marca 2019 Inspiracje

7 powodów, przez które ludzie nie chcą oglądać Waszego insta...

11 marca 2019 Inspiracje

Jak rozpocząć przygodę
z Instagramem, czyli podstawy podsta...

28 stycznia 2019 Inspiracje

“Gdzie się podziały tamte fora, gdzie Ci admini, gdzie tamten...

18 stycznia 2019 Inspiracje

Femvertising, czyli marketing po kobiecemu

07 stycznia 2019 Inspiracje

Nowy rok – nowe trendy! Co będzie na topie w 2019?

27 grudnia 2018 Inspiracje

Podsumowanie roku 2018: marketing

18 grudnia 2018 Inspiracje

Podsumowanie roku 2018: social media

10 grudnia 2018 Inspiracje

8 trendów w content marketingu na 2019 rok

29 listopada 2018 Inspiracje

Easter Eggs, czyli marketingowe złoto dla wtajemniczonych

15 listopada 2018 Inspiracje

Fenomen Instagrama

19 października 2018 Inspiracje

4 darmowe narzędzia, które pozwolą urozmaicić Insta Stories

24 września 2018 Inspiracje

Reserved: faux pas naszych czasów czy zwykłe niedopowiedzenie? ...

21 września 2018 Inspiracje

Przestrzeń from Facebook, czyli jak Facebook wspiera społeczno...

18 września 2018 Inspiracje

6 rzeczy, które już nie działają
na Instagramie

31 sierpnia 2018 Inspiracje
MAŁO Bananów? Kliknij aby załadować więcej!